ZBN одлуки PSA азот уред - Кина Хангжу Поли Клима Поделба Опрема

ZBN PSA азот одлуки уред

Краток опис:

принцип на работа: одлуки PSA азот уред е да се користат јаглерод молекуларно сито како адсорпција, со користење на принципот на притисок замав адсорпција (PSA) за азот опрема. Под одреден притисок, употребата на азот и кислород во воздухот на стапката на дифузија на разликите во јаглерод молекуларно сито е поголем, молекуларна брзината на сито адсорпција јаглен е поголема од кислород, азот, кислород, јаглерод адсорпција молекуларно сито во големи количини, збогатување на азот молекули во т ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Принципот на работа:

  PSA азот одлуки уред е да се користат јаглерод молекуларно сито како адсорпција, со користење на принципот на притисок замав адсорпција (PSA) за азот опрема.

  Под одреден притисок, употребата на азот и кислород во воздухот на стапката на дифузија на разликите во јаглерод молекуларно сито е поголем, молекуларна брзината на сито адсорпција јаглен е поголема од кислород, азот, кислород, јаглерод адсорпција молекуларно сито во големи количини, збогатување на азот молекули во фазата на гас, поделба на кислород и азот; Во исто време како и молекуларна сито адсорпција капацитет кислород на јаглерод варира со различни притисок имаат значителни разлики, намалување на стресот, може да десорпција на јаглерод молекуларно сито адсорпција кислород, јаглерод Регенерација на молекуларно сито, да се повторува за рециклирање.

  Користење на два или повеќе кули процесот адсорпција кула, со користење на технологија на Саладин програма за контрола кула за производство на азот адсорпција, регенерација десорпција кула, циклуси, континуирано производство на високо квалитетни азот.

  Технички карактеристики:

  , Ниска потрошувачка на енергија, стабилни перформанси, силна адаптибилност, брзи, производство на гас и чистотата на прилагодливи;

  Средство блок структура дизајн, интеграција, инсталација, лесен за ракување, мал простор;

  , Лесно ракување, интелигентна контрола, и може да се реализира без екипаж работење;

  , Поли уникатен саќе композитни тип кревет постојан струја техника дифузија на воздух се постојани, да се осигура дека ефикасноста на молекуларно сито адсорпција;

  Посебен уред за заштита на притисок, го продолжува работниот век на јаглерод молекуларно сито;

  Усвојување на познатиот бренд на пневматски вентили, опрема операција за да обезбеди гаранција;

  Неквалификувани азот уреди за автоматско празнење, за да се обезбеди квалитетот на готовиот производ азот;

  А сорта на грешка дијагноза и аларм и обработка на функции;

  Факултативна екран на допир човек-машина, адаптивни за заштеда на енергија контрола и откривање на точката на росење, DCS комуникација, итн

  Технички индикатори:

  производство на азот: 1 ~ 3000 Nm3 / h

  чистота азотен гас: 95% ~ 99,999%

  притисок на азот: 0,1 ~ 0,8 MPa (прилагодливи)

  точка гас роса азот до 40 ℃ ~ 70 ℃


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!