ZBN PSA azotit marrje pajisje - China Hangzhou Polifonik Air Ndarja Pajisje

ZBN psa azot marrje Pajisja

Përshkrim i shkurtër:

principin pune: PS azot marrjen pajisje është për t'u përdorur të karbonit sitë molekulare si adsorbent, duke përdorur principin e presion ritëm përthithjes (PSA) për pajisjen e azotit. Nën një presion të caktuar, përdorimi i azotit dhe oksigjenit në ajër e normës së difuzionit të dallimeve në karbonit sitë molekulare është më e madhe, karboni molekulare shpejtësia sitë adsorption është më i madh se për azotit oksigjen, oksigjen është i karbonit molekulare sitë adsorption në sasi të mëdha, pasurimi i molekulave të azotit në t ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Parimi i punës:

  PS marrje azot pajisja është për t'u përdorur të karbonit sitë molekulare si adsorbent, duke përdorur principin e presion ritëm përthithjes (PSA) për pajisjen e azotit.

  Nën një presion të caktuar, përdorimi i azotit dhe oksigjenit në ajër e normës së difuzionit të dallimeve në karbonit sitë molekulare është më e madhe, karboni molekulare shpejtësia sitë adsorption është më i madh se për azotit oksigjen, oksigjen është i karbonit molekulare sitë adsorption në sasi të mëdha, pasurimin e molekulave azotit në fazën e gazit, ndarjen e oksigjenit dhe azot; Në të njëjtën kohë si karbonit molekulare sitë oksigjen kapaciteti adsorption ndryshon me të ndryshme të presionit të ketë dallime të rëndësishme, zvogëlimin e stresit, mund të desorpcimi i karbonit sitë molekulare adsorption oksigjeni, karboni molekulare rigjenerimin sitë, për të përsëritur të riciklojnë.

  Duke përdorur dy ose kulla më shumë procesin kullë adsorption, duke përdorur teknologjinë e PLC kontrollit program kullë për të prodhuar adsorption azotit, rigjenerimin desorption kullë, ciklet, prodhimin e vazhdueshëm të azotit me cilësi të lartë.

  Karakteristikat teknike:

  , Konsumit të ulët të energjisë, punën e qëndrueshme, përshtatshmëria e fortë, të shpejtë, të jepnin gaz dhe pastërtia e rregullueshme;

  Kureshtje dizajn strukturën e bllok, integrimin, instalimin, operacion i përshtatshëm, hapësirë ​​të vogël;

  , Operacion i lehtë, kontrollin inteligjente, dhe mund të realizojë operacion pa pilot;

  , Poli unik huall përbërë lloji krevat konstant teknikë aktuale difuzionit, aktuale e ajrit janë të vazhdueshme, për të siguruar se efikasitetit adsorption sitë molekulare;

  Speciale pajisje mbrojtjen presion, zgjat jetën shërbimit të karbonit sitë molekulare;

  Miratimi markë e famshme e valvulave pneumatike, operacion pajisje për të siguruar garancinë;

  azotit pakualifikuar pajisje automatike zbrazjes, për të siguruar cilësinë e produktit azotit përfunduar;

  Një shumëllojshmëri e diagnozës faji dhe alarmit dhe përpunimit të funksioneve;

  touch ekran opsional njeri-makinë ndërfaqe, adaptive e kursimit të energjisë kontrollit dhe pika zbulimin vesa, komunikimin DCS, etj

  Teknike të treguesit:

  Prodhimi Azoti: 1 ~ 3000 Nm3 / h

  Azoti pastërti gaz: 95% ~ 99,999%

  Presioni azot: 0,1 ~ 0,8 MPa (rregullueshme)

  Pika e azotit gazi vesës: në 40 ℃ ~ 70 ℃


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat!