ZBN azotit gjenerator - China Hangzhou Polifonik Air Ndarja Pajisje

gjenerator ZBN azotit

Përshkrim i shkurtër:

Parimi i presionit të PSA ritëm adsorption marrje azotit makinë Hangzhou Polifonik pajisjeve ndarjen e ajrit Prodhim Co, Ltd, është i bazuar në parimin e presionit ritëm adsorption, duke përdorur me cilësi të lartë të karbonit sitë molekulare si një adsorbent, nën një presion të caktuar, prodhimi i azotit nga ajri. Pas pastrimit të ajrit të thatë të ngjeshur, presionit të adsorption dhe desorpcimi në adsorber vakum. Për shkak të efektit aerodinamik, oksigjen shkalla e difuzionit në SIE karbonit molekulare ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Parimi i presionit të PSA ritëm adsorption azotit bërë makine

  Hangzhou Polifonik pajisje ndarjen e ajrit prodhuese Co, Ltd, është i bazuar në parimin e presionit ritëm adsorption, duke përdorur me cilësi të lartë të karbonit sitë molekulare si një adsorbent, nën një presion të caktuar, prodhimi i azotit nga ajri. Pas pastrimit të ajrit të thatë të ngjeshur, presionit të adsorption dhe desorpcimi në adsorber vakum. Për shkak të efektit aerodinamik, oksigjen shkalla e difuzionit në sitë karbonit molekulare është shumë më i madh se ajo e azotit dhe oksigjenit është adsorbed favorizuese nga sitë karbonit molekulare, dhe azotit është pasuruar në fazën e gazit. Dhe pastaj presioni u reduktua në presion normal, dhe adsorbent u bashkangjitur në oksigjenit dhe papastërtitë e tjera. Cilësimet e përgjithshme në sistemin e dy kullave adsorption, një kullë e kapacitetit azotit adsorption, tjetër rigjenerimin kullë desorpcimi, përmes kontrollues programit PLC për të kontrolluar valvul e gazit hapjen dhe mbylljen, në mënyrë që cikli dy kullat, në mënyrë për të arritur prodhimin e vazhdueshëm të qëllimet me cilësi të lartë e azotit. Gjithë sistemi përbëhet nga komponentët e mëposhtëm: modul të ngjeshur pastrimin e ajrit, rezervuari ruajtës me ajër, azoti oksigjen pajisjen ndarje, rezervuari tampon azoti.

  1, me ajër të ngjeshur perberesit pastrimit

  Kompresor ajri për të siguruar ajër të ngjeshur për herë të parë të kalojë në komponentët ngjeshur pastrimin e ajrit, ajri i ngjeshur nga filtri tub për të hequr pjesën më të madhe të naftës, ujit, pluhurit, të ngrirë tharëse shtesë të mëtejshme të ujit, naftës gjobë filtër, pluhuri, dhe e ndjekur nga në filtër ultra saktësi për pastrimin e thellë. Sipas gjendjes së sistemit, sistemi ndarjen e ajrit e ajrit është projektuar për një sërë pajisje të ngjeshur të naftës ajrit heqjen, e cila është përdorur për të parandaluar mundësinë e depërtimit mikro naftës dhe të sigurojë mbrojtje të mjaftueshme për sitë karbonit molekulare. Dizajni i rreptë i komponentëve të pastrimit të ajrit për të siguruar jetën e shërbimit të karbonit sitë molekulare. Pas duke u trajtuar nga komponenti, ajri i pastër mund të përdoret për ajër instrument.

  22, tank storage ajrit

  Rezervuari ajrit është për të reduktuar pulsation rrjedhin, tampon; duke reduktuar luhatje të presionit të sistemit, që ajri i ngjeshur normalisht përmes përbërësve të ngjeshur pastrimin e ajrit, në mënyrë për të hequr plotësisht papastërtitë e ujit, të zvogëlojë pasues PSA oksigjen njësi ndarje azot ngarkesës. Në të njëjtën kohë, në kullë përthithjes për të kaluar, ajo gjithashtu ofron një kohë të shkurtër me shpejtësi të rritur për numrin e madh të ajrit të ngjeshur për PSA oksigjenit pajisje ndarjes azotit, adsorbimi presioni kulla shpejt rritet në presionin e punës, të siguruar pajisje të besueshme dhe operacion të qëndrueshme.

  3, oksigjeni dhe nitrogjeni Pajisja ndarje

  Kulla adsorption me special karbonit sitë molekulare është A dhe B. Kur ajri i pastër i ngjeshur hyn në gji një kullë dhe rrjedh nëpër sitë karbonit molekulare deri në fund prizë, O2, CO2 dhe H2O janë adsorbed, dhe gazit azotit është i rridhte jashtë nga fundi prizë të kullës adsorption. Pas një periudhe kohore, të karbonit molekulare sitë adsorption kulla A. Në këtë kohë, një kullë automatike stacion adsorption, i ngjeshur rrjedhjen e ajrit në kullë B për prodhimin oksigjen të azotit dhe një kullë molekulare rigjenerimin sitë. Rigjenerimi i sitë molekulare është realizuar me zbritjen e shpejtë e kullës adsorption në presion atmosferik për të hequr adsorbed O2, CO2 dhe H2O. Dy kolona u adsorbed alternuar dhe rilindur për të përfunduar ndarjen e oksigjenit dhe azotit, dhe prodhimi vazhdueshëm të azotit. Procesi i mësipërm është i kontrolluar nga kontrollues programueshëm logjikë (PLC). Kur në fund prizë e pastërtisë së vlerës së caktuar madhësisë azotit, programi PLC, valvula automatike ndenja është i hapur, pakualifikuar zbrazjes automatike azotit, të sigurojë që pakualifikuar gazi azotit nuk rrjedhin. Ndenja gazit kur duke përdorur zhurmën motor shall është më pak se 75dBA.

  4, rezervuar buffer azot

  tank tampon azotit është përdorur për balancimin e presionit dhe pastërtinë e azotit ndarë nga azotit sistemi të ndarjes oksigjenit për të siguruar furnizim të vazhdueshëm të qëndrueshme azotit. Në të njëjtën kohë, në kullë përthithjes për të kaluar, ajo do të vetë pjesë e gazit për të ngarkuar adsorption kullë, thithjen kullë ndihmë dorë të rritur, por gjithashtu luajnë një rol në mbrojtjen e shtratit, të luajë një rol shumë të rëndësishëm në procesin e pajisjet ndihmëse në procesin e punës.

  Indeksi teknik për të bërë azoti makine:

  Flow: 3-1000Nm / h Pastërtia: 95% -99,9995%

  Pika e vesës: më pak se -40 deg C: presioni i rregullueshëm është më pak se 0.6MPa

  Karakteristikat teknike të bërë azotit makinës

  1 komponentet arsyeshme të brendshme, uniformitetin e shpërndarjes së ajrit, për të reduktuar ndikimin e shpejtësi të lartë të ajrit.

  2 të përmirësuar dizajnin e procesit, përdorimin e rezultatet më të mira.

  3 masa unike molekulare mbrojtjes sitë për të zgjatur jetën e karbonit sitë molekulare.

  4 inteligjente interlocking pajisjet e gazit pakualifikuar azotit për të siguruar cilësinë e produktit.

  5 kursit opsionale rrjedhjen azot, sistemi i kontrollit automatik, sistemi i kontrollit e largët.

  6 lehtë për të vepruar, operacion të qëndrueshme, shkalla e lartë e automatizimit, mund të arrijë operacion pa pilot.

  Shtrirja e aplikimit të marrjes azot aparat:

  Metal trajtim të ngrohjes procesi i gazit mbrojtëse, gazit azotit dhe llojet e ndryshme të tanke, industrisë kimike pastrimit të gazit tubacionit, gome, produkte plastike prodhimit, industria ushqimore shter oksigjen të freskët-mbajtjen e paketimit, industrinë e pijeve dhe të mbuluar pastrimit të gazit, industrinë farmaceutike azotit azotit akuzuar paketimin dhe shter oksigjen enë, komponentet elektronike dhe prodhimi elektronike procesi industria gjysmëpërçues dhe gazit mbrojtëse. Pastërtinë, rrjedha dhe presioni mund të rregullohen për të plotësuar nevojat e konsumatorëve të ndryshme.

  ZBO


 • Previous:
 • Next:

 • produkteve të përafërta

   WhatsApp Online Chat!