VPSA presioni vakum teknologji ritëm adsorption

presioni vakum teknologji ritëm adsorption

presioni vakum teknologji ritëm adsorbimi është përdorimi i parim adsorbimi presion ritëm, ajri me anë të një presioni shfryrjes, molekulave të gazit nëpërmjet një shtrat të përthithjes molekulare sitë të litiumit, litium azoti nga përthithjes molekulare sitë, oksigjeni shkak të përthithjes së më pak, në gaz faza është pasuruar inand nga shtrati adsorbimi, në mënyrë që të marrë produkt i oksigjenit, nitrogjenit dhe ndarjes oksigjen, kur molekulare sitë adsorbimi i nitrogjeni është i afërt tek ngopjes, të ndaluar ajrit dhe vakum pompë për pompimin adsorptionbed negativ presion, adsorbimi azot desorption e litiumit në sitë molekulare, molekulare rigjenerimin sitë dhe ripërdorimin, krevat adsorption për më shumë se dy çelsin punë, në mënyrë të vazhdueshme mund të prodhojë oksigjen me cilësi të lartë.

Features produktit:

Importuar litium sitë molekulare adsorbent, performanca të avancuar, më pak konsum, jetë të gjatë shërbimi

Duke përdorur oksigjen teknologji adsorption kullë e zgjedhur në një të besueshme, oksigjenit, të jepnin të lartë, konsumit të ulët të energjisë.

pastërti të lartë, mund të arrijnë 90 ~ 95%, kostoja e prodhimit është i ulët.

Pajisja ka operacion të qëndrueshme, besueshmërisë së lartë

shkalla e lartë e automatizimit, performanca e mirë e sigurisë.

përdorur gjerësisht: teknologji PCI, shkrirjes plumbi, shkrirjes bakri, shkrirjes bakrit, pjesët e ndryshme të shkrirjes qelqi, papermaking, industri kimike etj ..

051449_699


Ora Post: Sep-05-2018
WhatsApp Online Chat!