ZNH- опрема за пречистување на хидрогенизација - Кина Хангжу Поли Клима Поделба Опрема

ZNH- опрема за пречистување на хидрогенација

Краток опис:

Воведување на опрема за прочистување на азот и водород Хангжу Поли воздухот Одделување опрема Производство копродукции, Ltd производство на прочистување на опрема е под дејство на катализатор, реакцијата на водород и систем водород извор на пристап, отстранување на остаток на кислород по понатамошно дехидрогенација, потоа внесете го длабоко систем дехидрација сушење, висок процент на азот чистота. Технички индекс на опрема за прочистување на азот и водород, азот производство: 10-3000Nm3 / h Purit ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Воведување на опрема за прочистување на азот и водород

  Хангжу Поли воздухот Одделување опрема Производство копродукции, Ltd производство на прочистување на опрема е под дејство на катализатор, реакцијата на пристап водород и водород извор систем, отстранување на остаток на кислород по понатамошно дехидрогенација, а потоа внесете длабоко систем за сушење дехидрација, висок процент на азот чистота.

  Технички индекс на опрема за прочистување на азот и водород

  производство на азот: 10-3000Nm3 / h

  Чистота: 99,9995%

  содржина на кислород: помалку од 2ppm

  содржина на водород: 500 ppm-5% (прилагодливи, од страна на технологија на кислород, содржина на водород)

  точката на росење: помалку од или еднакво на 60 степени C

  Технички карактеристики на опрема за пречистување на азот

  1 автоматска контрола на хидрогенизација, висок степен на автоматизација, безбеден и сигурен;

  2 високо ефикасни катализатор, напредна технологија, стабилни перформанси;

  3 употреба на безбедна и сигурна контрола компоненти, сигурна работа;

  4 видови на интелигентни поврзување обезвоздушување, аларм вина, корисниците се откријат и да го реши проблемот.

  5 висока катализатор на ефикасноста на собна температура без активирање на кислород, кислород, погодна за широк спектар на барања за вишокот водород технологија на производство.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!