ZNH hydrofining опрема - Кина Хангжу Поли Клима Поделба Опрема

ZNH hydrofining опрема

Краток опис:

Принцип на работа: низок азот чистота и водород во миксер, а потоа влегува во сооднос, deaerator, ниска чист азот и кислород во хемиска реакција на вода со водород во катализатор deoxidation под дејство на хемиска формула: 2H2 + O2, 2H2O + Q , длабочината на остаток на кислород отстрани; по вода за ладење, а потоа и во Фен по висока прашина длабоко дехидрација чистотата на азот. Технички карактеристики: Тоа е лесен за ракување, лесно за одржување и стабилна во перформанси ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Принципот на работа:

  Низок азот чистота и водород во миксер, а потоа влегува во сооднос, deaerator, ниска чист азот и кислород во хемиска реакција на вода со водород во катализатор deoxidation под дејство на хемиска формула: 2H2 + O2, 2H2O + Q, длабочината на остаток на кислород отстрани; по вода за ладење, а потоа и во Фен по висока прашина длабоко дехидрација чистотата на азот.

  Технички карактеристики:

  Тоа е лесен за ракување, лесно за одржување и стабилна во перформанси;

  дизајн на структурата на интегрирани пропадна блок е едноставен и лесно да се инсталира и заземаат;

  Напредно хидрогенизација proportioning технологија со висока контрола точност, безбедност и сигурност;

  неквалификувани азот вентилациски уред за да се обезбеди квалитетот на азот на готови производи;

  Употребата на висок квалитет и висока ефикасност катализатор, deoxygenation на собна температура, без активирање, потрошувачката на енергија работење е значително намалена;

  Тоа може да се испреплетени со прочистување на воздухот опрема и одлуки PSA азот уред, и има многу видови на проблеми алармот.

   ZNH за прочистување на хидрогенација технички индекс:

  производство на азот: 1 ~ 3000Nm3 / h

  Чистота: 99,9995%

  содржина на кислород: помалку од 5ppm

  Водород флукс: 500PPm до 5%

  Азот точката на росење: C = -60

  A процес кој не е строги со барањата на водород

  На Технички индексите на ZNH-M отстранување Вид на водород и прочистување на хидрогенација:

  производство на азот: 1 ~ 3000Nm3 / h

  Чистота: 99,9995%

  содржина на кислород: помалку од 5ppm

  A: износот на водород е помала од или еднаква на 8PPm

  Азот точката на росење: C = -60

  Процес кој се бара строго за износот на водород да помине


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!