ZMO мембрана поделба опрема за кислород - Кина Хангжу Поли Клима Поделба Опрема

ZMO мембрана опрема поделба на кислород

Краток опис:

Принцип на работа. Компримиран воздух низ уредот за прочистување на воздухот за отстранување на цврсти нечистотии како што се нафтата, прашина и гасови вода најчесто, во системот на мембрана сепарација, мембрана поделба е еден вид на полиестер шупливи влакна integratedcomponent микро зрак. Под притисок, сите видови на адсорпција гас, во шупливи влакна membranediffusion, пенетрацијата на различни, во низа, што ние го нарекуваме навлегување гас ratefor "брз гас", како што се кислород, стапката Пробив на водена пареа; s ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Принцип на работа.

  Компримиран воздух низ уредот за прочистување на воздухот за отстранување на цврсти нечистотии како што се нафтата, прашина и гасови вода најчесто, во системот на мембрана сепарација, мембрана поделба е еден вид на полиестер шупливи влакна integratedcomponent микро зрак. Под притисок, сите видови на адсорпција гас, во шупливи влакна membranediffusion, пенетрацијата на различни, во низа, што ние го нарекуваме навлегување гас ratefor "брз гас", како што се кислород, стапката Пробив на водена пареа; мали "бавно" на гас, како што се азот. Мешани гас низ мембрана, "брзо гас" е збогатен со thelow притисок однадвор "бавно" гас е збогатен со висок притисок во внатрешноста, со цел torealize поделбата на кислород и азот. Под контрола на Саладин може да се реализира континуирано стабилен излезен производ кислород.

  Технички карактеристики:

  1, процесот е едноставен, компактен структура, многу економски и да ги задоволи потребите на различни корисници на азот;

  2, компонентата мембрана на отпорност на висок притисок, губење на низок притисок, може да ги задоволи притисок на азот и висок корисници;

  3, прекинувачот вентил и други подвижни делови, статичка работа, ниска стапка на неуспех, одржување обемот на работа е мал за одржување;

  4, уредот има предности на мали окупација област, и може да се користи за внатрешна и мобилни операција;

  5, стандард мембрана модул интегриран дизајн, со зголемување на компонентата за мембрана поделба лесно да заврши експанзија капацитет за производство на азот;

  6, висок степен на автоматизација, паркинг удобен; достигне gasconcentration производот во рок од 10 минути;

  7, процесот на опрема за работа и без бучава, нема загадување, чист производ гас, ниска точка на росење.

  Во 8, согорување поддршка на апликации, што зазема голема предност во процесот на поделба на воздухот, пониски оперативни енергија.

  Технички индикатори:

  И излез на кислород: 1 ~ 30000Nm3 / h, кислород концентрација од 30%, membranemethod инвестиции, одржување и трошоците употреба е само употреба при ниски температури и (V) од страна на PSA70% до околу 80%, а на скалата е поголема, повеќе метод економски мембрана.

  И чистота кислород: 30% ~ 45% (две одделение чистота поделба кислород: 90%).

  Шематски дијаграм:

  022658_350


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!