ZDR замрзнати компримиран воздух фен - Кина Хангжу Поли Клима Поделба Опрема

ZDR замрзнати компримиран воздух фен

Краток опис:

Принцип на работа. Замрзнување принцип воздух фен тип компримиран се базира на ладилник сушење, ако се влажни размена на топлина на компримиран воздух преку theevaporator, гасовита вода компримиран воздух кондензира во течна вода, од страна на гас-течна сепаратор по одвод на отпадни води устие далеку. Технички карактеристики: L интегриран дизајн, разумни структура, нема основа за инсталација, лесен за ракување; L донесе меѓународно познатиот бренд ладење на компресорот, стабилна опера ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Принцип на работа.

  Замрзнување принцип воздух фен тип компримиран се базира на ладилник сушење, ако се влажни размена на топлина на компримиран воздух преку theevaporator, гасовита вода компримиран воздух кондензира во течна вода, од страна на гас-течна сепаратор по одвод на отпадни води устие далеку.

  Технички карактеристики:

  L интегриран дизајн, разумни структура, нема основа за инсталација, лесен за ракување;

  L донесе меѓународно познатиот бренд ладење на компресорот, стабилна работа, нискиот шум, ниска потрошувачка на енергија, безбеден и сигурен;

  L главните ладење фитинзи избира Danfoss (Danfoss) бренд;

  L воздухот тече низ дел од употребата на третманот спреј, избегне за да се компресирани airpollution два;

  дизајн L уникатен гас-течна сепарација и автоматски систем за одводнување, канализација потемелно;

  L со аларм и обработка на функции на различни вина.

  Технички параметри:

  Воздушно ладење тип ладно и суво машина

  И капацитет на обработка: 1 ~ 300Nm3 / мин

  И работен притисок: 0.6 ~ 1.OMPa (за 1 ~ 3.OMPa)

  И готови точка гас роса производ: -23 C (атмосферски притисок) и температурата на влезот на 45 степени C: <

  губење на притисокот: помалку од или еднакво на 0.02Mpa - ладење: воздух

  Водено ладен тип ладно и суво машина тип висока температура ладно и суво машина

  капацитет 5 ~ 500Nm3 / мин третман:: и капацитет на обработка 0.5 ~ 300Nm3 / мин

  И работен притисок: 0.6 ~ 1.OMPa (за 1 ~ 3MPa), работен притисок: 0,6 ~ .OMPa (за 1 ~ 3MPa)

  И готови точка гас роса производ: -23 C (атмосферски притисок), рафинирано точка gasdew: -23 C (атмосферски притисок)

  И внесот на температурата на воздухот: <45 C, температурата на влезниот воздух: <80 C

  И температурата на довод на вода, температурата на довод на вода е помала од или еднаква на 32DEG C :: помалку од или еднакво на 32 DEG C.

  И притисок за довод на вода: 0,3 ~ 0.4MPa, 0,3 ~ 0.4MPa вода влезот притисок:

  губење на притисокот: помалку од или еднакво на 0.02MPa, губење на притисокот: помалку од 0.02MPa

  - ладење: вода - ладење: вода, воздух за ладење

  дијаграм Процес:

  024008_245


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!