ZDG во комбинација со ниска точка на роса воздух фен - Кина Хангжу Поли Клима Поделба Опрема

ZDG во комбинација со ниска точка на росење воздух фен

Краток опис:

Принцип на работа. тип комбинација со ниска точка на роса фен е ниска точка на роса опрема сушење на ладење посува и посува за адсорпција. Употребата на разумна проток процес, ниска потрошувачка на енергија, заштеда на енергија, интелигентни работа, може да ги задоволи userdemand високо квалитетен компримиран воздух. Технички карактеристики: - Регенерација на потрошувачката помалку гас, висока ефикасност и заштеда на енергија; L на гас производ со ниска точка на роса, роса притисок точка до -70 степени C; L дизајн хуманизација, повторно ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Принцип на работа.

  тип комбинација со ниска точка на роса фен е ниска точка на роса опрема сушење на ладење посува и посува за адсорпција. Употребата на разумна проток процес, ниска потрошувачка на енергија, заштеда на енергија, интелигентни работа, може да ги задоволи userdemand високо квалитетен компримиран воздух.

  Технички карактеристики:

  - Потрошувачката на Регенерација помалку гас, висока ефикасност и заштеда на енергија;

  L на гас производ со ниска точка на роса, роса притисок точка до -70 степени C;

  L дизајн хуманизација, разумни структура, лесен за ракување и одржување;

  L користење на програмата процесот на напредни и разумна контрола, стабилна и сигурна работа;

  Предупредување - различни вина и обработка на функција;

  L опционално RS485 / RS232 комуникациски интерфејс, онлајн следење точката на росење andlinked контрола функција.

  Технички индикатори:

  Номинален капацитет третман: 1 ~ 300Nm3 / мин

  И работен притисок: 0,6 ~ 1.0Mpa (G) (1 ~ 3.0MPa (Г))

  И готови производи гас роса точка: -60 до -75 степени C

  И температурата на влезниот воздух: <45 C

  И потрошувачката на Регенерација на гас: 3% до 6%

  губење на притисокот: помалку од или еднакво на 0.02MPa (G)

  дијаграм Процес:

  024103_749


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!