ZBO генерирање ПСА кислород опрема - Кина Хангжу Поли Клима Поделба Опрема

ZBO PSA опрема генерирање кислород

Краток опис:

Притисок на работа: Дали притисок апсорбирање опрема генерација променлива кислород се изучуваат користење на зеолит молекуларно сито како адсорпција, со користење на принципот на притисок замав адсорпција (ПСА) опрема за кислород. Под одредени притисок, употребата на азот во воздухот на избор на зеолит молекуларна карактеристики на сито површина адсорпција, имено зеолит молекуларно сито адсорпција на азот е многу поголема од износот на кислород, на процесот за да се контролира од страна на PLC пневматски вентил. ..


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Притисок на работа:

  Е опрема променлива притисок апсорпција на производство на кислород се изучуваат користење на зеолит молекуларно сито како адсорпција, со користење на принципот на притисок замав адсорпција (PSA) опрема за кислород.

  Под одредени притисок, употребата на азот во воздухот на избор на зеолит молекуларна карактеристики на сито површина адсорпција, имено зеолит молекуларно сито адсорпција на азот е многу поголема од износот на кислород, на процесот за да се контролира од страна на PLC отворање пневматски вентил и затворање, а, Б два или повеќе tata алтернативна циклус, кула под притисок адсорпција на кислород, вакуум одземање на процесот на регенерација кула, целосна поделба на кислород и азот, се потребни за квалификуван на чистотата на кислород.

  Технички карактеристики:

  , Ниска потрошувачка на енергија, стабилни перформанси, силна адаптибилност, брзи, производство на гас и чистотата на прилагодливи;

  Средство блок структура дизајн, интеграција, инсталација, лесен за ракување, мал простор;

  , Лесно ракување, интелигентна контрола, и може да се реализира без екипаж работење;

  , Поли уникатен саќе композитни тип кревет постојан струја техника дифузија на воздух се постојани, да се осигура дека ефикасноста на молекуларно сито адсорпција;

  Посебен уред за заштита на притисок, го продолжува работниот век на зеолит молекуларни сита;

  Усвојување на познатиот бренд на пневматски вентили, опрема операција за да обезбеди гаранција;

  Неквалификувани кислород дизајн автоматски рециклирање, ефикасно да се намали потрошувачката на енергија на опремата;

  А сорта на грешка дијагноза и аларм и обработка на функции;

  Факултативна екран на допир човек-машина, адаптивни за заштеда на енергија контрола и откривање на точката на росење, DCS комуникација, итн

  Технички индикатори:

  производството на кислород: 1 ~ 600 Nm3 / h

  чистотата на кислород: 25% ~ 95%

  Кислород притисок: 0,1 ~ 0,55 MPa (прилагодливи)

  Точка на роса, кислород: - 40 ℃ ~ 60 ℃


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!