ZAS висока ефикасност нафта сепаратор за вода - Кина Хангжу Поли Клима Поделба Опрема

ZAS висока ефикасност сепаратор масло-вода

Краток опис:

Принцип на работа. Одвојувачот на масло-вода е збир на спирала поделба и кондензација филтер две прочистување и интегриран филтер, директна детекција на вода масло во компримиран воздух, преку поделбата циклон, инертен импакција, гравитационото решавање, компримиран воздух за отстранување на вода, прашина> 98%. Технички индикатори: Номинална моќност третман: 1 ~ 500Nm3 / мин и работен притисок: 0,6 ~ 1.0Mpa (G) (1 ~ 6.0MPa (Г)) и температурата на влезниот воздух: <50 C и гас-течна и ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Принцип на работа.

  Одвојувачот на масло-вода е збир на спирала поделба и кондензација филтер две прочистување и интегриран филтер, директна детекција на вода масло во компримиран воздух, преку поделбата циклон, инертен импакција, гравитационото решавање, компримиран воздух за отстранување на вода, прашина> 98%.

  Технички индикатори:

  Номинален капацитет третман: 1 ~ 500Nm3 / мин

  И работен притисок: 0,6 ~ 1.0Mpa (G) (1 ~ 6.0MPa (Г))

  И температурата на влезниот воздух: <50 C

  И ефикасноста гас-течна одвојување:> 98%

  губење на притисокот: помалку од или еднакво на 0.02MPa (G)

  И работат медиум: воздух, азот, кислород, природен гас и др


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!