ZAQ пареа филтер - Кина Хангжу Поли Клима Поделба Опрема

ZAQ пареа филтер

Краток опис:

Принцип на работа. Во пареа цевка пред филтер стерилизација, да се отстрани нечистотијата, пареа во нечистотија, да се избегне внесување на стерилизирање филтер и предизвика две загадувањето. Пареа прецизност филтрација може да достигне 1 м, да се обезбеди ефективна бактерицидно стерилизирање филтри. Технички индикатори: Работна температура: помалку од или еднаква на 170 степени C - Материјал: нерѓосувачки челик жица мрежа, филтер и материјал цилиндар тело: нерѓосувачки челик и прецизност на филтрација: 1 m


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Принцип на работа.

  Во пареа цевка пред филтер стерилизација, да се отстрани нечистотијата, пареа во нечистотија, да се избегне внесување на стерилизирање филтер и предизвика две загадувањето. Пареа прецизност филтрација може да достигне 1 м, да се обезбеди ефективна бактерицидно стерилизирање филтри.

  Технички индикатори:

  Работна температура: помалку од или еднаква на 170 степени C -

  Материјал: нерѓосувачки челик жица мрежа, филтер

  И материјални цилиндар тело: нерѓосувачки челик

  И прецизност на филтрација: 1 m


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!