ZAJ филтер стерилизација - Кина Хангжу Поли Клима Поделба Опрема

ZAJ филтер стерилизација

Краток опис:

Принцип на работа. Со користење на напредни Тефлонски филтер материјал, со кондензација и сепарација да се sterilecompressed воздух. Е еден вид на идеален хидрофобен стерилизација гас органски растворувач filter.Mainly користат во фармацевтската, храна и пијалоци, ферментација, подготовка, биопродукти индустрија. Технички индикатори: Номинална моќност третман: 1 ~ 500Nm3 / мин и работен притисок: 0,6 ~ 0.8MPa (0,8 ~ 3.0MPa е достапна на барање) и температурата на влезниот воздух: 0 до 80 степени C; 0 ~ 150 ° C (пареа) И ѓ ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Принцип на работа.

  Со користење на напредни Тефлонски филтер материјал, со кондензација и сепарација да се sterilecompressed воздух. Е еден вид на идеален хидрофобен стерилизација гас органски растворувач filter.Mainly користат во фармацевтската, храна и пијалоци, ферментација, подготовка, биопродукти индустрија.

  Технички индикатори:

  Номинален капацитет третман: 1 ~ 500Nm3 / мин

  И работен притисок: 0,6 ~ 0.8MPa (0,8 ~ 3.0MPa е достапна на барање)

  И температурата на влезниот воздух: 0 до 80 степени C; 0 ~ 150 ° C (пареа)

  И прецизност на филтрација: 0.1 M

  губење на притисокот: помалку од 0.02MPa

  И соодветен медиум: воздух, азот, кислород


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!