YBT прочистување специјални сув гас уред - Кина Хангжу Поли Клима Поделба Опрема

YBT посебен сува уред за прочистување на гас

Краток опис:

Принцип на работа. Гасот е дехидриран принцип притисок замав адсорпција од. Широко се користи inoxygen, водород, природен гас и други специјални гас за длабоко сушење дехидрација. Фен за кулите близначки структура исполнет со адсорпција, адсорпција кула за сушење, а другиот ја регенерира адсорпција кула. Технички карактеристики: - на водород, кислород, природен гас, специјални гас сушење; - Повторно опрема помалку потрошувачка на воздух, ниска потрошувачка на енергија; - готови гас точката на росење stabilit ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Принцип на работа.

  Гасот е дехидриран принцип притисок замав адсорпција од. Широко се користи inoxygen, водород, природен гас и други специјални гас за длабоко сушење дехидрација.

  Фен за кулите близначки структура исполнет со адсорпција, адсорпција кула за сушење, а другиот ја регенерира адсорпција кула.

  Технички карактеристики:

  - на водород, кислород, природен гас, посебни сушење гас;

  - Повторно опрема помалку потрошувачка на воздух, ниска потрошувачка на енергија;

  - стабилност точка заврши гас роса;

  - микропроцесор контрола, LCD, LED дисплеј во реално време трчање статус на опремата;

  Аларм и за обработка на функции - различни вина;

  - контрола греење донесува безконтактна солидна држава прекинувач, за контрола на температурата на мали отстапувања, долг живот;

  Усвојување на електрични експлозија-доказ дизајн;

  * Опционално RS485 / RS232, поврзаност интерфејс и роса точка за откривање на функција;

  - разумни структура дизајн, лесен за ракување и одржување.

  Технички индикатори:

  - номинална волумен обработка: 1 ~ 100Nm3 / min

  - работен притисок: 0,6 ~ 1.0Mpa (G) (за 1 ~ 3.0MPa (G))

  - точка заврши гас роса: помалку од -40 степени C

  Зафат температурата на воздухот е помалку од или еднакво на 38 степени C: -

  - потрошувачка Регенерација на гас: помалку од или еднакво на 8%

  - губење на притисокот е помалку од или еднакво на 0.02MPa (G):


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!