вода за ладење висок кулер ефикасност - Кина Хангжу Поли Клима Поделба Опрема

вода за ладење висока ефикасност кулер

Краток опис:

Воведување на вода ладење висока ефикасност кулер поли воздухот поделба опрема копродукции, Ltd Хангжу производство на водено ладење тип Ладилник за висока ефикасност е на националните воздухопловни индустрија напредни двојна цевка кондензаторот цевка за опрема, во ист обем голема мера ја зголемува ладење област, ладење ефикасност е висока, се прилагодат на широк спектар на оперативни услови, е идеална алатка за компримиран воздух за ладење. Технички индекс Работен притисок: 0.6-1.0Mpa (во согласност со барањата на ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Воведување на вода ладење висока ефикасност кулер

  поли воздухот поделба опрема копродукции, Ltd Хангжу производство на водено ладење тип Ладилник за висока ефикасност е на националните воздухопловни индустрија напредни двојна цевка кондензаторот цевка за опрема, во ист обем голема мера ја зголемува областа ладење, ладење ефикасност е висока, се прилагодат на широк спектар на оперативни услови, е идеална алатка за компримиран воздух за ладење.

  Технички индекс

  Работен притисок: 0.6-1.0Mpa (во согласност со барањата на 1.0-3.0Mpa)

  температура на вода за ладење е помала или еднаква на 32 степени C

  Ладење притисок на вода: 0,2-0,4

  Зафат температурата на воздухот: помалку од или еднаква на 180 степени C

  температура на излезот е помалку од или еднакво на 42 степени C:

  пад на притисокот: помалку од 0.02Mpa


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!