Активен јаглен филтер - Кина Хангжу Поли Клима Поделба Опрема

Активирај јаглерод филтер

Краток опис:

Воведување на активен јаглен филтер производи Вид на САТ активен јаглен филтер во поли воздухот поделба опрема копродукции, Ltd Хангжу производство на активен јаглен адсорпција користење на новиот материјал, така што на компримиран воздух масло остатоци беше дополнително зголемување на помалку од или еднакво на 0.01 m општини, да ги исполнуваат стапката на молекуларно сито за довод на масло мора да биде помалку од или еднакво на m работна барања 0,1 mu. Серијата на производи со долг живот, висока ефикасност, ниски оперативни трошоци, без каква било моќ com ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Воведување на активен јаглен филтер производи

  Вид на CAT активиран јаглерод филтер во поли опрема воздухот поделба Хангжу копродукции Ltd производство на активиран јаглерод адсорпција со користење на нов материјал, така што компресираниот воздух масло остаток беше дополнително се зголеми на помалку од или еднакво на 0.01 mu m, задоволат стапката на молекуларно сито за довод на масло мора да биде помалку од или еднакво на m работна барања 0,1 mu. Серијата на производи со долг живот, висока ефикасност, ниски оперативни трошоци, без каква било моќ компоненти.

  принцип на работа

  Активирај филтер јаглерод е главно составен од еден уред дифузија, собирање на уредот гас и сад исполнет со активиран јаглерод, дифузија уред за гас дифузија на компримиран воздух кој содржи остаток на нафта во сад, и контактната површина на активиран јаглерод адсорпција, активирање, компримиран воздух на дното на гас во собирање на гас уред по.

  Технички индекс

  обем на третманот: 1 - 300Nm3 / min

  Увоз притисок: 0.6-1.0Mpa (во согласност со барањето може да се обезбеди 1.0-3.0Mpa)

  Влезна температура: помалку од или еднаков на 50 степени C

  Филтрирање точност: помалку од 0.0001ppm

  на услугата живот не е помалку од 12000h

  Материјал: кокосова лушпа киселина активен јаглен


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!